Krytyczne recenzje w Plant Sciences, 30 (1–2), 177–197.


Krytyczne recenzje w Plant Sciences, 30 (1–2), 177–197.

Za tym samym tokenem, jeśli regularnie jesz tłuste mięs, przejście ekologiczne jest również dobrym pomysłem.

7 sposobów na uzyskanie żywności ekologicznej na tanie

D prawdopodobnie lubisz przynajmniej zintegrować żywność ekologiczną z dietą, ale prawdopodobnie (i zrozumiałe) martwisz się o cenę.

Podczas gdy żywność ekologiczna będzie kosztować więcej niż konwencjonalne, są całkiem całkiem Kilka strategii, których możesz użyć, aby przełącznik był dość przystępny cenowo.

Jedz z sezonem.

Lokalnie uprawiana żywność jest prawie zawsze tańsza niż importowane odpowiedniki, a jeśli pozwalasz, co jest w sezonie Poprowadź planowanie posiłków, nie będziesz jeść organicznych truskawek zimą, ale zaoszczędzisz sporo pieniędzy.

Kup luzem.

Lokalne spółdzielnie ekologiczne a sklepy ze zdrową żywnością mają sekcje masowe, które mogą zaoszczędzić poważne pieniądze na żywności, takich jak rośliny strączkowe, ziarna i przyprawy.

Szukaj ofert na dojrzałe żywność.

Większość sklepów ze zdrową żywnością ma Sekcje dotyczące jedzenia, które nie wyglądają „ładnie” już, podobnie jak kropkowane banany, i jedzenie, które wygasną za dzień lub dwa.

Te jedzenie są często mocno zdyskontowane i możesz je posortować, aby „chwytaj” najlepszych kandydatów, więc jest to wygrana -WIN.

kup zamarznięte, jeśli to możliwe.

Nie tylko mrożone produkty spożywcze są ogólnie tańsze niż ich świeże odpowiedniki, badania pokazują, że, że odżywcze, mrożone pokarmy są równe i w niektórych niektórych Obudowy są lepsze niż świeże jedzenie.

To również miło wiedzieć, kiedy kupujesz jedzenie w sezonie lub luzem. Użyj tego, czego potrzebujesz i zamrozić resztę!

Unikaj wstępnie zapakowanych potraw.

tak wygodne i tak ładne jak opakowanie, pamiętaj, że płacisz dużą Premium dla tych ekologicznych „luksusów”.

Trzymaj się pełnych produktów spożywczych, które musisz się gotować i przygotować, a będziesz zaoszczędzić pieniądze.

Wybierz marki sklepowe, jeśli to możliwe.

Wiele supermarketów i sklepów butikowych ma własne ogólne linie żywności ekologicznej, w tym produkty, makaron, ziarna, przyprawy i więcej.

Te produkty ogólne są nieco tańsze niż duże Marki i chociaż nie wyglądają tak ładnie, nie daj się zwieść-trzymają się tych samych standardów rolniczych i przetwarzających.

dołącz do organicznego spółdzielni.

Spółdzielnie spożywcze to fantastyczne sposoby uzyskania żywności ekologicznej za znacznie mniej niż lokalne sklepy ze zdrową żywnością.

W rzeczywistości możesz nawet zaoszczędzić pieniądze, przełączając się z konwencjonalnych produktów kupowanych w sklepach na organiczne spółdzielnie kupując duże ilości tego, co jest w sezonie i stor ing, suszenie, konserwowanie i zamrażanie żywności do użytku przez cały rok.

Usługa katalogu Coop jest dobrym zasobem online do znalezienia kooperacji w Twojej okolicy.

Podsumowując

Jedzenie żywności ekologicznej może nie być sekretem dobrego zdrowia, ale korzyści płynące z żywności ekologicznej są rzeczywiste, aw niektórych przypadkach dość znaczące. Badania

pokazują, że poprzez minimalizację poprzez zminimalizowanie Twoja ekspozycja na szkodliwe pestycydy i inne chemikalia, w tym żywność ekologiczna w diecie, prawdopodobnie zmniejszy ryzyko chorób i poprawi długowieczność, a to jest warte dodatkowego kosztu.

Co sądzisz o korzyściach płynących z organicznych Foods? Masz coś innego do podzielenia się? Daj mi znać w komentarzach poniżej!

+ Referencje naukowe

 1. Swan, S. H., Liu, F., Overstreet, J. W., Brazil, C., & amp; Skakkebaek, N. E. (2007). Jakość nasienia żyznych samców amerykańskich w odniesieniu do spożycia wołowiny ich matek podczas ciąży. Reprodukcja człowieka, 22 (6), 1497–1502. https://doi.org/10.1093/humrep/dem068
 2. Aarestrup, F. (2012). Zrównoważone rolnictwo: zdobądź świnie z antybiotykami. In Nature (t. 486, wydanie 7404, s. 465–466). Nature Publishing Group. https://doi.org/10.1038/486465a
 3. Looft, T., Johnson, T. A., Allen, H. K., Bayles, D. O., Alt, D. P., Stedtfeld, R. D., Sul, W. J., Stedtfeld, T. M. , Chai, B., Cole, J. R., Hashsham, S. A., Tiedje, J. M., & amp; Stanton, T. B. (2012). Wpływ antybiotyków na karmieniu na mikrobiomie jelit świńskiej. Postępowanie National Academy of Sciences of the United States of America, 109 (5), 1691–1696. https://doi.org/10.1073/pnas.1120238109
 4. Forman, J., Silverstein, J., Bhatia, J. S., Abrams, S. A., Corkins, M. R., De Ferranti, S. D., Golden, N. H. , Paulson, J. A., Brock-Utne, A. C., Brumberg, H. L., Campbell, C. C., Lanphear, B. P., Osterhoudt, K. C., Sandel, M. T., Trasande, L., & Amp; Wright, R. O. (2012). Żywność ekologiczna: korzyści zdrowotne i środowiskowe i wady. W pediatrii (t. 130, wydanie 5, s. E1406 – E1415). American Academy of Pediatrics. https://doi.org/10.1542/peds.2012-2579
 5. Bellinger, D. C. (2012). Strategia porównywania wkładu chemikaliów środowiskowych i innych czynników ryzyka w rozwój neurologiczny dzieci. Perspektywy zdrowia środowiska, 120 (4), 501–507. https://doi.org/10.1289/ehp.1104170
 6. Vandenberg, L. N., Colborn, T., Hayes, T. B., Heindel, J. J., Jacobs, D. R., Lee, D. H., Shioda, T., Soto, A. M., Vom Saal, F. S., Welshons, W. V., Zoeller, R. T., & amp; Myers, J. P. (2012). Hormony i chemikalia zaburzające endokrynne: efekty niskiej dawki i nieonotoniczne odpowiedzi dawki. W recenzjach Endocrine (t. 33, wydanie 3, s. 378–455). Endocr Rev. https://doi.org/10.1210/er.2011-1050
 7. Darko, G., & amp; Acquaah, S. O. (2007). Poziomy reszt pestycydów chlorowych w mięsie. Ghana int. J. Environ. Sci. Tech, 4 (4), 521–524.
 8. Cordain, L., Eaton, S. B., Sebastian, A., Mann, N., Lindeberg, S., Watkins, B. A., O’Keefe, O’Keefe, J. H., & amp; Brand-Miller, J. (2005). Początki i ewolucja zachodniej diety: implikacje zdrowotne dla XXI wieku. W American Journal of Clinical Nutrition (t. 81, wydanie 2, s. 341–354). American Society for Nutrition. https://doi.org/10.1093/ajcn.81.2.341
 9. Brandt, K., Leifert, C., Sanderson, R., & Amp; Seal, C. J. (2011). Zarządzanie agroekosystemem i jakość odżywcza żywności roślinnej: przypadek owoców ekologicznych i warzyw. Krytyczne recenzje w Plant Sciences, 30 (1–2), 177–197. https://doi.org/10.1080/07352689.2011.554417
 10. Smith-Spangler, C., Brandeau, M. L., Hunter, G. E., Clay Bavinger, J., Pearson, M., Eschbach, P. J., Sundaram, V., Liu, H., Schirmer, P., Stave, C., Olkin, I., & Amp; Bravata, D. M. (2012). Czy żywność ekologiczna jest bezpieczniejsza czy zdrowsza niż konwencjonalne alternatywy?: Systematyczny przegląd. W Annals of Internal Medicine (t. 157, wydanie 5, s. 348–366). American College of Physicians. https://doi.org/10.7326/0003-4819-157-5-201209040-00007

Kluczowe wyniki

 • Bilans azotu jest pomiarem tego Całkowita ilość azotu, który spożywasz w porównaniu z całkowitą ilością azotu, który wydalisz (głównie w moczu), i jest wykorzystywany przez naukowców do oszacowania, czy zyskujesz, czy tracisz masę mięśni.
 • Bilans azotu jest słabym predyktor twoich zdolności do budowania mięśni i nie możesz go bezpośrednio kontrolować, więc nie warto się o to martwić.
 • Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co nauka mówi o równowadze azotu i rozwoju mięśni oraz na tym, na czym powinieneś się skupić Zamiast tego!
 • Jeśli szukasz online, jak budować mięśnie i stracić tłuszcz, oto najczęstsza odpowiedź, jaką znajdziesz:

  Jeśli chcesz zbudować mięśnie, Musisz jeść więcej kalorii niż spalanie z czasem. Spowoduje to wzrost mięśni i odrobinę przyrostu tłuszczu.

  Jeśli chcesz stracić tłuszcz, musisz zjeść mniej kalorii niż spalanie z czasem. Spowoduje to utratę tłuszczu, ale jeśli dobrze zagrasz karty, trzymasz się większości mięśni.

  i ogólnie, jest to prawda.

  Z wyjątkiem sytuacji, gdy jesteś nowicjuszem (z grubsza pierwszym rokiem właściwego podnoszenia ciężarów), zamierzasz jak najwięcej zrobić Postęp poprzez naprzemiennie między fazami „lean” i „cięcia”-budując trochę mięśni przy jednoczesnym akceptowaniu niewielkiego uderzenia tłuszczu, a następnie „odcięcia” tłuszczu przy zachowaniu nowo zbudowanego mięśnia.

  Niedawno mogłeś usłyszeć, że możesz budować mięsień i stracić tłuszcz jednocześnie, jeśli utrzymujesz dodatnią równowagę azotu .

  Według zwolenników tego pomysłu możesz zbudować mięsień tak skutecznie, jak to możliwe podczas łączenia, dopóki pozostaniesz w dodatniej równowagi azotu.

  Jaka jest dodatnia równowaga azotu i czy może pomóc „ponownie”, w jaki sposób twierdzą ci ludzie?

  Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

  • Spis treści

  • Co to jest dodatnia równowaga azotu?
  • jest dodatnią równowaga azotu https://harmoniqhealth.com/pl/ dla budowy Mięsień?
  • Czy dodatnia równowaga azotu może pomóc „Recomp?”
  • Na czym powinieneś skupić się zamiast równowagi azotu
  • Najważniejsze wyniki w równowadze azotu

  Co to jest dodatnia równowaga azotu?

  Zanim zrozumiesz, co oznacza dodatnia równowaga azotu , musisz zrozumieć, co Bilans azotu oznacza.

  Po pierwsze, azot jest bezbarwnym, bezwonnym gazem, który stanowi trzy czwarte atmosfery Ziemi, i znajduje się we wszystkich żywych sprawach, od bakterii po rośliny po ludzi . W szczególności azot jest kluczowym składnikiem aminokwasów, które są „blokami budulcowymi” białka.

  Bilans azotu jest pomiarem całkowitej ilości azotu, który spożywasz w porównaniu z całkowitą ilością azotu, który wydalisz (głównie w moczu). Ponieważ białko jest pierwotnym miejscem magazynowania azotu w organizmie i źródłem azotu w diecie, bilans azotu jest czasami stosowany przez naukowców jako zastępczy dla wszystkich zapasów białek ciała.

  W pewnym sensie koncepcja równowagi azotu jest bardzo podobna do idei bilansu energetycznego. Bilans energetyczny to po prostu związek między liczbą kalorii spożywanych w porównaniu z liczbą ilości zużycia, a równowaga azotu to związek między tym, ile azotu spożywasz i wydalasz.

  • Jeśli jesteś w pozytywnym bilansie azotu , oznacza to, że spożywasz więcej azotu niż wydalanie.
  • Jeśli jesteś w ujemnej równowagi azotu, oznacza to, że wydalasz więcej azotu niż zużywasz.
  • i jeśli jesteś w neutralnej równowagi azotu, oznacza to, że ty oznacza ciebie „Ponowne zużycie i wydalanie mniej więcej taką samą ilość azotu.

  Podsumowanie: Bilans azotu odnosi się do związku między tym, ile azotu spożywasz (głównie w postaci białka dietetycznego) a wydalaniem (głównie przez mocz), a dodatnim bilansą azotu odnosi się Stan, w którym spożywasz więcej azotu niż wydalanie.

  jest dodatnim równowaga azotu ważna dla budowania mięśni?

  Od wielu lat naukowcy stosowali równowagę azotu, aby oszacować, czy oszacować, czy oszacować, czy oszacować, czy oszacować, czy oszacować, czy oszacować, czy oszacować, czy oszacować, czy oszacować, czy oszacować, czy oszacować, czy oszacować, czy oszacować, czy oszacować, czy oszacować, czy oszacować, czy lub nie ktoś zyskuje lub tracą masę mięśniową.

  Myślenie brzmi, że ponieważ masa mięśniowa jest bogata w azot, zmiana bilansu azotu wskazuje, czy zyskujesz, czy tracisz mięśnie. Jeśli jesteś w ujemnej równowagi azotu, jest to znak, że twoje ciało rozkłada tkankę mięśniową; A jeśli jesteś w pozytywnej równowadze azotu, jest to znak, że budujesz mięśnie.

  i jest to prawdą, o ile to możliwe: zwykle, jeśli ktoś jest w dodatniej równowagi azotu, zyskuje mięśnie, a jeśli są w ujemnej równowadze azotu, tracą go.

  Chociaż równowaga azotu jest pod tym względem pomocna, nie jest to wielka miara tego, czy zyskujesz, tracisz, czy utrzymujesz masę mięśniową.

  Większość badań na temat równowagi azotu mierzyła jedynie bilans azotu całkowitego, podczas gdy naprawdę powinieneś się tym przejmować, do ile azotu jest dodawane lub pobierane z mięśni szkieletowych. papierowa chusteczka.

  Wszystkie tkanki w organizmie zawierają azot, a zatem mogą wpływać na równowagę azotu. Ponieważ masa mięśni szkieletowych stanowi tylko około 30 do 40% masy ciała, zmiany w równowadze azotu mogą być całkowicie spowodowane uzyskaniem lub wydalania azotu z innych tkanek. Na przykład badania wykazały, że badania wykazały, że badania wykazały, że badania wykazały, że badania wykazały, że badania wykazały, że badania. Możesz być w pozytywnej równowadze azotu i nadal tracić mięśnie. Inne badania wykazały, że jeśli spróbujesz przewidzieć, ile mięśni będzie budować na podstawie równowagi azotu, prawdopodobnie przeceniasz ich potencjalny wzrost mięśni wiele razy.

  Innymi słowy, związek między azotem Równowaga i wzrost lub strata mięśni są podobne do związku między prędkością samochodu a zużyciem paliwa. Podczas gdy na ogół zużyjesz więcej paliwa, im szybciej idziesz – dwie wartości są luźno powiązane – istnieje wiele innych czynników, które mogą wpływać na ten związek.

  Ciężkie obciążenie zwiększy zużycie paliwa, niezależnie od prędkości, a takie rzeczy, jak teren z zjazdem, wiatr lub przygotowanie za innym samochodem zmniejszy zużycie paliwa.

  W ten sam sposób wiele innych narządów w ciele ciała takie jak wątroba, nerki i jelita pochłaniają i uwalniają azot, co może wpływać na równowagę azotu bez wpływu na masę mięśniową.

  Właśnie dlatego naukowcy zwykle polegają teraz na innych metodach pomiaru zysku lub utraty mięśni, takich jak pomiar syntezy białek mięśni.

  Więc, krążąc do naszego pierwotnego pytania, czy równowaga azotu jest ważna dla budowania mięśni?

  Tak i nie.

  Jeśli jesteś w pozytywnej lub neutralnej równowadze azotu, prawdopodobnie możesz przynajmniej utrzymać, jeśli nie zyskać trochę mięśni. Tam, gdzie ludzie się mylą, myśla, że ​​równowaga azotu jest czynnikiem przyczynowym , który możesz kontrolować, aby zwiększyć wzrost mięśni. To nie jest.

  W rzeczywistości twoja równowaga azotu jest wynikiem diety, treningu i innych czynników stylu życia, które prowadzą do wzrostu mięśni.

  Najważniejsze jest to, że nie ma specjalnych „hacków”, których możesz użyć, aby zwiększyć równowagę azotu oprócz wszystkich rzeczy, które prawdopodobnie słyszałeś, są ważne dla budowania mięśni:

  • Jedzenie wystarczającej ilości białka i kalorii
  • Wykonując dużo treningu o dużej sile
  • Dostając dużo snu

  Jeśli to robisz, azot, azot Równowaga dba o siebie.

  Podsumowanie: Chociaż dodatnia równowaga azotu i przyrost mięśni są luźno powiązane, nie jest to wielka miara tego, czy zyskujesz mięśnie, i nie jest czymś, co możesz bezpośrednio kontrolować.

  Czy pozytywna równowaga azotu może pomóc „ponownie? nadwyżka kalorii lub rekompozycja ciała , jak to wiadomo. Jednak znowu

  Te osoby mylą mapę na terytorium.

  Podczas gdy rekompozycja ciała jest absolutnie możliwy – stopień, w jakim możesz go osiągnąć, zależy przede wszystkim od tego, jak długo podnoszą się ciężar.

  Możesz osiągnąć imponujący rekompozycja ciała, gdy jesteś nowy w podnoszeniu ciężarów, ale Twoja zdolność do „rekompensaty” staje się coraz mniejsza, gdy zbliżasz się do potencjału genetycznego przyrostu mięśni.

  Przeczytaj: Łatwy i dokładny sposób pomiaru składu ciała

  , jak to ujął Dr Eric Helms, członek naukowej rady doradczej Legion, „. . . Wysoko wyszkoleni kulturystycy, którzy osiągają dużą ilość mięśni, mogą nie wprowadzać mierzalnej poprawy masy mięśniowej nawet w ciągu sześciu miesięcy. ”

  i co, jeśli utrzymasz dodatnią równowagę azotu, pomimo utrzymania deficytu kalorii ?

  Cóż, nauka twierdzi, że jest to w zasadzie niemożliwe dla nikogo oprócz początkujących.

  Jeśli jesteś już dość szczupły i/lub zbliżony do genetycznego limitu przyrostu mięśni, twoje szanse na utrzymanie dodatniej równowagi azotu, jednocześnie jeszcze bardziej szczupłe są w zasadzie zero. Prawie każdy naturalny ciężarówka, której chuda (15/25% tkanki tłuszczowej dla mężczyzn/kobiet) i ma przyzwoitą ilość mięśni, spędzi sporo czasu na ujemnej równowagi azotu, próbując zejść do bardzo niskiego ciała ciała Procent tłuszczu (& lt; 10/20%).

  Jak na ironię, chociaż niektórzy guru fitness twierdzą, że możesz budować mięśnie niezależnie od spożycia kalorii, o ile jesteś w pozytywnej równowadze azotu, jedną z najważniejszych zmiennych, które wpływają na równowagę azotu, jest spożycie kalorii .